FSE

FREC-001

Az FRT-n belül megalakult Formula Student Electric részleg első versenyautójának alapja az FRC-002 volt. Nem csak a hajtáslánc cserélődött, hanem a vázat-futóművet is ennek megfelelően teljesen át kellett alakítani. Az EV Sport-tól kapott magas szintű szakmai segítség, valamint a mindössze 9 főből álló csapat meghozta gyümölcsét: a 2011-es Torino-i Formula Student versenyen debütált csapat a 6. helyet szerezte meg, mellyel a legjobb újonc elismerés is járt.

Az MVM Energia 2.0 futamon óriási fölénnyel, több körös előnnyel zártuk a napot, így abszolut győzelmet arattunk. Az Országos Szlalombajnokság több futamán is az élmezőnyben végzett az autó, melyet Aranka névre keresztelt a csapat.

Jelenleg az FSE első csapatvezetője, Lágler Gergely irányításával készül az autó több, – nem csak – alternatív hajtású autóknak kiírt versenyre.